Më mbaj mend (për 1 muaj)


Bijt E Sefes - Shaban Polluzha

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shaban Polluzha".
3. Video është e këngës "Shaban Polluzha", por nuk këndohet nga Bijt E Sefes.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Bijt E Sefes - Shaban Polluzha  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

22/01/2014

2014-01-22T08:12:12+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Shaban Polluzha" kënduar nga Bijt E Sefes.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Bijt E Sefes i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Dervish Shaqa. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

44' t'u marue
Krejt Shqipnia o shlirue
O Enver Hoxha një djalë drangue
Do ushtri na i ka bashkue
Komandantat i ka urdhnue
Dy divizi me na i shtërngue
N'Jugosllavi ju për me shkue
Fort q'atë popull për me ma ndihmue
Gjerman t'gjallë ju mos me lshue
Q'atë Kosovën me ma çlirue
Komandantat janë fillue
N'atë Kosovë kur kokan shkue
O n'kamë janë que plak e i rie
Fort po kajnë sikur fmijë
O që e pamë sot këtë ushtrie
Me flamura o kuq e zi
Kosovart në luftë o janë que
Në brigada kokan bashkue
Gjemaninë për me luftue
Kqyr n'Kosovë çka koka marue
Kta Titistat janë tërbue
Krejt Kosovën dojnë me farue
Krejt Kosovën dojnë me farue
Natë e ditë t'u pushkatue
Shaban Polluzha në kamë u que
Titistave luftën ja u ka fillue
Çka ka nata që osht ba dritë
Ka fillue bre lufta n'atë Drenicë
Fryke veri e bike bora
Krisin pushkt o matërlozat
Shaban Polluzha p'e flet një fjalë
Plak e i ri n'atë luftë me dalë
Me shovenista, me tradhtarë
Që ne fminë në gjakë na i lanë
Ai Shabani t'madhe briti
Bini burra more në tradhtarë
Bini burra në tradhtarë
Për kolltuk more fminë na i vranë
Hajt Shaban more kosovarë
Plakë drangue e faqebardhë
Fort luftove t'koftë hallall
Fort luftove more me tradhtarë
Nuk po t'pret bash kurgjo e gjallë
Për o Shqipni edhe për shqiptarë
O për shqiptarë edhe për Shqipni
Për flamur ore për liri
Amanet more ju o rini
Dajmë liftoni ju për Shqipni
Dajmë liftoni ju për Shqipni
Se i huji kurrë s'ta falë lirinëMë Shumë Këngë Nga Bijt E Sefes:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet