A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bik Ndoja

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  9
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
  • Mosha:
  • 92 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Bik Ndoja është një këngëtar i njohur. Ludovik Ndoj Gjergji, i njohur nga publiku si Bik Ndoja lindi në Shkodër dhe ju dha titulli “Artist i Merituar” në vitin 1969. Bik Ndoja është një nga këngëtarët më të shquar të muzikës popullore shkodrane të gjysmës së dytë të shek. XX. Biku (siç e thërrasin që të gjithë në Shkodër), gjimnazin e kreu në shkollën e vjetër Jordan Misja. Lidhur me muzikën popullore, ai e filloi këngën që në moshë të vogël, por njihet nga të gjithë se për herë të pa...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Dionis Delia

Julian Lekocaj

Dorian Nini

Xhevdet Hafizi

Ramiz Kovaçi

Edmond Nikolla

Lirio Nushi

Emiljano Citaku

Alban Arifi

Pellumb Katroshi


Tags: Bik Ndoja, Big Ndoja

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018