A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bilal Xhaferri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  52
(1935-1986)  
  • Vendlindja:
  • Ninat-Konispol 
BIOGRAFIA: Bilal Xhaferri është një shkrimtar i njohur. Bilal Xhaferi (nip i dijetarit të shquar Hasan Tahsini) u rrit jetim pa nënë e pa babë. Ja disa nga datat kryesore të jetës dhe veprimtarisë së tij 1935, 2 nëntor u lind në fshatin të Konispolit, në krahinën e Çamërisë. 1943, i vdes e ëma. 1945, i pushkatohet i ati nacionalist antikomunist. 1948, largohet prej vendlindjes. 1948-1952 jeton dhe punon në Sarandë, punëtor krahu, korier poste, etj. 1954-1955 ndjek shkollën shtatëv...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Ndoc Gjetja

Pjetër Budi

Jorgo Bllaci

Agim Shehu

Betim Muço

Arshi Pipa

Martin Camaj

Ndoc Papleka

Isuf Luzaj

Koçi Petriti


Tags: Bilal Xhaferri

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019