Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

BimBimma - Mixtape Diss

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mixtape Diss".
3. Video është e këngës "Mixtape Diss", por nuk këndohet nga BimBimma.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

BimBimma - Mixtape Diss  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

26/02/2009

2009-02-26T00:25:32+00:00STR I

Kejt gjinja jon hi n’tripa me qit mix tape-a
Krejt kta fake-a dojn me shku drejt kah papper
Shpejt kah letra
Brake-a-brake-a 1- 9
Can’t take what is mine
Cuz now is my time to shine
Qa nisen e lan, tash hiq sun e kan
Bitin hit n’ekran
As tripin mo trip sun e kan se flliq shum e kan
Tu menu qe kejt o tu shku me plan
Knej krejt o tu u rrxu me plan
Qa kan pru kur nuk mujn me qu as deri ku e lam
Komplet CD-n dediku e kan
Veq me pa kush deri ku pe han
Prej tutes e kan
E din qe kur gutesh e futesh rruges ku s’duhet e han
Qishtu e ki man kur nu ruhesh taman
Hala pa u harru mjekra vjeter
Vjen tjetra mjeker
Bjen vepra n’leter ose le per ma von e t’bjen tjetra n’heker
Qe je per gjueti o leper OK, nese jo
Le per kur e ki me ik ma xeher
Bohet teper bona t’shtina n’shenjester
Se POOF, per shenjestra jom mjeshter
Un sjom kah luj e as repi nuk o loj be
Gjoje veten per qa je me mu mos luj se un jom tjeter lloj qim none
Me adrenalinen per fitore
Ruju qa qet pi goje se n’formen ma mizore kejt qa i ki vi ti marr prej dore o livore
Reperat si ti jon repera t’ni sezone
Ti cilen e zone ?

HOOK: Pak rep, par real, e pak whack, qa t’qet, qitu e shet me pak lek
Pa street pak n’bit, pa qit pak intrig n’lirik, ja hup repit lirin

STR II

Viktimat e kohes repin jon tu e burgos e tu e njollos knej tu u brengos
Mos pom bjen mu me vendos, per denimin e repit JOOO
Se denimin me vdekje e ka prej rrethit
Per restin qe ceket maspari nisem prej vetes
Si kur je para letres n’tavolin per gjykim n’mes liris a vdekjes
I akuzum si faktor ndikimi e ndrrim mendimi ndaj manipulimit actual t’pjeses
Ma t’madhe tksaj popullate injorante ndaj jetes
E per shkak t’mundeses
Së të pandehurit vendoset
Qe repi t’burgoset me tri muj dit
Pa te drejten e te mbrojturit n’liri
Pa drit pa vizit komplet n’vetmi
I vetmi qe met mi, percaktu rregullat
n’ven me rregull pak nuk e shihni se osht n’mes mjegullash
tu njek drejtsi n’pakuptim rregullash
a o n’rregull tash? Deshte me lon e lash
amo jo bash,
thash te msheli veten tash
e t’lirohem me repin bashk
ekstrem a? se n’rrethin tem sun pe gjej mesin bash
garant se e kom rrethin jasht, pa u kon sit a teshin rak
hajt le t’keshin pak
se I denumi n’kit rast….
Jom une…se ma kan kompromitu mshefjen e repit n’asht
biaaaaaaaatch


Ky tekst u dërgua nga D.a.t.i
Më Shumë Këngë Nga BimBimma:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet