A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BimBimma

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  225
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 36
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: BimBimma is a very famous singer and songwriter of Hip-Hop music. BimBimma – (Burim Kursani) një ndër repperët e parë dhe të vetëm urban, në skenën e Hip Hop-it Kosovar. Interesi I tij ndaj Hip-Hop-it u shfaq qysh ne moshë të re (14) në vitin 1997. I ndikuar edhe nga rrethanat e jetesës dhe në anen tjeter duke e kallxuar shpirtin e vërtetë të Hip-Hop-it, në lirikat e tij gjinden copëza reale të jetës Kosovare, për mos më tepër tërësia e realitetit Kosovar. Nga massa filloi te njihej nga fillimi I vitit 2000 për...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

PINT

(Current label)

NR

(Former member)

Instagram

Account

Facebook

Profile

Youtube

Channel

Twitter

Account

Add Official

Social Accounts

Bima (2019)

Rra'jt (2011)


» Add A Song »

Ç'a Ka Risi
Pare
Jeta E Shkurtë
MVK (Mirsevini n'Kosove)
Qu
They Don't Know
Qe Pse Jom I Çart
038
Mos E Dhini Punen
Zani I Skamjes

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Translations (1)


Related Artists:

Skivi

Getoar Selimi

Genc Prelvukaj

Ledri Vula

Gold AG

Lyrical Son

Mc Kresha

Action Bronson

D.U.D.A.

Unikkatil


Tags: Bimbimma, Bimbima, Bim Bimma, Bim Bima, Bimzm Burim Kursani

BimBimma in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019