A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  48
BIOGRAFIA: NR është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Grupi NR (urbaNRoots) u formua ne vitin 97-98 dhe perbehej nga 4 antar (3 mc dhe 1 dj). NR ishin te paret qe ne koncertet e tyre ishte gjithcka LIVE! Ne vitin 1998 lancuan kangen e tyre te pare "Shum Vrasje", ku si te mitur prap e tregonin realitetin se qfar po ndodhte pasi qe repi i tyre ishte shum real. Më 21 dhjetor 2002, Nr promovuan albumin "Egjeli" me 13 kenge ne teatrin kombtar ku paragrup ishin DA LIGS dhe KAOS. Ky eshte albumi qe ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

ErgeNR

Ish-Anëtar i grupit

BimBimma

Ish-Anëtar i grupit

Dj Blunt

Ish-Anëtar i grupit

Real 1

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

E7

ETB 57

Eki-Nox

Kamikaza-T

A.D.X

Felon Records

WNC

Ritmi I Rruges

E'7

Master Bass


Tags: Nr, Nr., N.R., N.R, Urbanroots

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019