A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

BimBimma - Kimisti


Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  7

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2011

2011-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Rra'jt"


bim: A kini ni najhere .. "Me fol shum me thon pakk"

Me pas kon repi kimi deri qitash gjinja ishin djeg
e kishin ppas veq ni profesor - doktorr ----(ya man haha)

spo ja thom emnin.. hajt se e nini vet

Check it:
Nese Repi o kimi
E reptura raksion
Un jom, component bazik
Pa mu nuk reagon asni elemtent kimik
Element jetik, I sistemit rep-periodik
Prototip, tip I rrall
Gjinja thojn qe Repi kosovar pa mu ska gjall
Sa kesh mshel, u bona prrall
Hala pa dal kejt reaksionet ishin nal
thatë, koncertet pa njerz n'sall
thatë, si shkolla pa fmi n'shkall
Edhe kimija m'ka prit me ardh
Kur Dola si me lind per s'dyti, mu ripertri
Se kisha dit qe kisha pas qikaq shum randsi
I kom ni
Tu thon qe ka marr fund kariera e kti
Skein dijeni
Qe era e karieres t'kti veq sa ja ka nis
25 vjet n'both me tru t'fmis
Tu I qit uj alltis
TV gangsteri para televizionit t'shpis
E un para dere t'vizionit t'vetmis
N'mes T'staciont t'policis
Si rrezulltat I tradhtis
Pika e fundit e filozofis.
Ska hajr prej FAKE vllaznis
N'fakt prej kejt nacis
Kur Na hupi besa, hupi kuptimi I kejt shiptaris

STRII
Si kimist kimis RAP-it I bi vazhdimsi
Reakcionet e tjera fitojn anemi
Kur ulna n'fetore Formula perfekte fitohet
Kur perfekt elementi kombinohet
Rep efekti sajohet
Te sekreti qe s'lofet
eksperimenti fillohet
kur komponenti RAP sterilizohet
Me elementin qe shtohet
forcohet edhe efekti reakcionit qe bohet
kur mbetja zbulohet
meniher largohet, se barazohet
me berllogjet e tjera prej t'cilave ambienti demtohet
mas suksesit qe fitohet cdo zhurm qetsohet
organizmi pesh qohet,
reaktanti shpeshtohet,
kur afrohet koha qe njeri munohet
me zbulu formulen, formula nuk zbulohet
automatikisht kodohet,
se kimija nuk zotohet, nese dijenia nuk analizohet
prej llafeve jo fakteve kompromitohet
tjetri lyp deri sa lodhet, e (n'fakt)formula ndodhe, n'shpirtin e paster

Strofa III
cdo sen qe ja nis, gjithqysh duhet mu kry
si 1 plus 1 qe bojn dy
edhe evidence e marrun duhet mu qky
veq qe zingjiri kimik mos mu thy
e dini edhe ju qe reperat ktu jon pa TASTE
kejt senet I bojn COPY PASTE
qe mos mu kon n'loj do gjin si une e si do tjer
kishin met vjerr si t'mjer
pa shije e pa er
cdo ver tu u shterr, e tu u ter, tu met pa ner
deri sa tin in tu t'kersit n'der
dera mshel
jom n'mes t'krijimit, pritoj me shku me qel
e di pse jon ardh, naj kopje me marr
muzik plot, fleta e that, teksti I shkrum me t'bardh
si mantilli jem, e dorzat prej pllastike
qe I maj vnut per shkaqe higjienike
pi ksaj muzike, e kimis rim-teknike
Me fortsi t'energjis atomike
Per shkatrrim t'xhelozis Tipike
Sdi me ik se, e kom fikse n'strukturen tem gjenetike
per shkak t'formules unike, n'permbajtje lirike
n'pytje retorike, :PSE JE TI KTU? E kom ni perjgigje
N'rep vi se, vi mi lon gjurm ndodhive historike


Lyrics submited by Arbiosi   Donat94   Egzon22   Reason
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019