Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bimi Mustafa - Kosovare Moj Drenush (Feat. Halit Haliti)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


KOSOVARE MOJ DRENUSH SYRIN VETM TI MA MBUSHE

CDO LVIZJE BUKUROSHO CDO GJE RETH
TEJE NDRICON LUJNA VALLE ME SHUME
TJERA POR SYRIT LEZET I SHKON KUR
ME DEL PERPARA CIKE EMOCIONI ME
SHKATRRON KETO JAN SHENJA DASHURIJE
SE KAM LEK POR CEFAR TE BOJ

REFRENI

KOSOVARE MOJ DRENUSH SYRIN VETME
TI MA MBUSHE SIMPATIKE DHE BEL
HOLL SI TJA BOJ MET SHTI NE DORE
. KOSOVARE MOJ DRENUSH SYRIN VETME
TI MA MBUSHE SIMPATIKE DHE BEL HOLL
SI TJA BOJ MET SHTI NE DORE

TEKSTI DY

ATE QE E KAM NE ZEMER SONTE DUA
ME TA THON TE KAM SHOQE POR SE
MJAFTON DUA BESN ME MA DHON JEPMA
BESN TA JAP SHPIRT MOS E LER KOHN
TE KALOJ QE TE JEMI GJITHE S'BASHKU
CDO MENGJES ME TY TE TAKOHEM

REFRENI DY

KOSOVARE MOJ DRENUSH SYRIN VETME
TI MA MBUSHE SIMPATIKE DHE BEL
HOLL SI TJA BOJ MET SHTI NE DORE.

KOSOVARE MOJ DRENUSH E SI KUR
UNE JO STE DON ASKUSH E MOS
ME JE NGA PRISHTINA E A TE
VIJ OJ ZEMER SE BASHKU TE
RRINA. E NE SE JE GJILONAZE
DIJE MIRE OJ ZEMER SE ZEMREN
MA KNAQE. JEPMA DOREN HAJDE
SHKOJNA NE FERIZRAJE O SHKOJNA
NE FERIZRAJE PREJ FERIZRAJIT
HAJDE SHKOJNA NE PRIZREN O MOJ
SHKOJM NE PRIZREN. KENDOJM
BECANIN HAJDE BEHOVAHOVA O KY
BEHOVAHOVA E PINA DEJA TASH
ME BIM GJAKOVE O HAJDE BIM
GJAKOVA. PER JU PO VAZHDOJKA
CEKY BIM KERCOVA HOO HAJDE BIM
KERCOVA ME HALITIN HAJDE
MITROVICA LI O MIGAZO HALITO
. O HYPE BASHKE ME SHKRI ME I
KALLE O CIKAT E REJA HAJDE DJEMT
E RI KAPE TI RITMIN HALIT PAK ME
SHPEJT SIC KAN THON NE HIT TE
VJETR HAJDE HANI KALLE KREJT HEJ


Ky tekst u dërgua nga Arsi Cena

Bimi Mustafa - Kosovare Moj Drenush
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kosovare Moj Drenush".
3. Video është e këngës "Kosovare Moj Drenush", por nuk këndohet nga Bimi Mustafa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bimi Mustafa:


Komente 0