Më mbaj mend (për 1 muaj)

Birdy

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
 • Emri i Vërtetë:
 • Jasmine Van Den Bogaerde
 • Vendlindja:
 • Lymington, Hampshire 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Uk 
 • Mosha:
 • 26 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Birdy është një këngëtare e huaj shumë e njohur. Jasmine van den Bogaerde, better known by her stage name Birdy, is an English singer-songwriter. She won the music competition Open Mic UK in 2008, at the age of 12. Her debut single, a version of Bon Iver's "Skinny Love", was her breakthrough, charting all across Europe and earning platinum certification six times in Australia. Her self-titled debut album, Birdy, was released on 7 November 2011 to similar success, peaking at number 1 in Australi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment

  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Birdy

Komente 0