A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Biti Dragusha - Fatushi


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

05/09/2018

2018-09-05T11:46:45

Song from the album:

"Besen Tende"It's a long time that we try finding the lyrics to "Fatushi" sung by Biti Dragusha.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Biti Dragusha attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Afrim Muciqi. We wish that's the lyrics you are looking for:

Fatime moj fatush

Se qoj posht rinin
per ty moj bjondin
Se la un rakin
per ty moj bjondin
Zemra me vajton
si defi m'rrokllon
Syri m'derdhi lot,
ty te kam un zot

Refreni 2x

Per Fatushin pom qan zemra
Veq njeher o mem lan brenda

O skam cka baj vec meu tranu
Se fatushin une e du
S'kam qka boj veq me u tranu
se Fatushin u e duu..

Se qoj posht rinin
per ty moj bjondin
Se la un rakin
per ty moj bjondin
Zemra me vajton
si defi m'rrokllon
Syri m'derdhi lot,
ty te kam un zot

Ref.

Per Fatushin pom qan zemra
Veq njeher o mem lan brenda

O skam cka baj vec meu tranu
Se fatushin une e du
S'kam qka boj veq me u tranu
se Fatushin u e duu..


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019