Bitonia

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Bitonia është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo tallava dhe popullore dasmash. Grupi Muzikor BITONIA u formua më 25 mars 2005, fillimisht nga vellezerit Idrizi dhe më pas nga anetaret e tjerë. Qe nga ajo kohë BITONIA vazhdon të jetë një faktor kyq dhe shumë i rëndësishëm në kulturen tone në përgjithësi. Grupi BITONIA në thellesine e sajë bartë me vete: vlera rtistike, qasje të mirefilltë komerciale, humanitet dhe dashuri për këngën e bukur shqiptare. Grupi Bitonia vazhdon te jete nje nga shembujt me te mire te kohes se si d...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtareDuke u ngarkuar... Prisni ju lutem

Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Vajzat Nga Kosova

Principata3

Bilbilat E Mushtishtit

Stupcat

Jericho

Da LIGS

Tornados

Aurora

TDS

Vellezerit Çetaj


Tags: Bitonia

Krijo Një Kartolinë