Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bivak - Zot Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Jom tu fol me ZOTIN po hala s'asht ka ma kthen
E di se asht kam run po alltin e maj me ni ven
Edhe pse e di se kur don shpirtin aj ma merr
Po deri ne at dit armiqve kam me jau bo ferr

Tash je rrit e nihesh keq se realitetin e kupton
Jo gjithecili qe t'thot du pernimen t'don
Koha ni dit neve na merr edhe na mson
Na tregon se kohen sbon me kap e me hup me
gjithkon

Ti je pussy boy ti je wanna be
Dimrit gangester veres bini n'dashni
Sjom un njeri rruges nuk jom un belagji
Jom SHQIPTAR e per familje krejt n'p!dh ti q!

Mos jeto n'kalumen harroj kto gjona koti
Mos e lejo te dieshmen me ta marr kohen e sodit
Ec me forca tua mos u n'var prej kerkuit
Se ne momentet ma t'kqijat edhe tut t'bohen t'hujt

Ti je p!dh mashkull, ti sje sa duhet burr
Me mirsi nuk shkon gjithmon pergjegija
Kan kar!n don me vra ti oj kurv
1 vetmi send se muned mem vra mu,
asht ndergjegjia

Kesh te varri giyshit tem edhe e takova
Pash ca lule mbi varreza edhe u mendova
njerzt marrin lule kur nuk muin per m'ju mar er
Duaj prinderit sa ti kesh gjall se per ndryshe ska
vler

Jam ni mas kegti ne bot ne momentet ma te bukura te jetes
Se bash qater si kam pas nierzt e zemres afer vetes
Do n'tok do mas hekrav e do vet i heka
Familja numer 1 deri kur tum rrok deka

Zemer ti harro qe n'dashni une me ty bi
ndoshta je tu dok bukur po ti intelekt ski
Se gjonat qka i vendosi sot si i ri e di
Mujn me vendos neser te ardhmen e fimive tmi

Qato kqyri mir najkund mos po gaboj
Per njerin e gabum ndjenja une nuk krijoj
Para se te zo bes ty du te verifikoj
Perved zotit dhe familjes kerkuit nuk i besoj


Ky tekst u dërgua nga AndidishaadBivak
Renditja: Top 200
Publikimi: 13/10/2022
Teksti: Bivak
Orkestrimi: Akki
Video/Edit: Akki
Mix And Master: AkkiBivak - Zot
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zot".
3. Video është e këngës "Zot", por nuk këndohet nga Bivak.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bivak:


Komente 0