Më mbaj mend (për 1 muaj)


BlackLion - Babë, Une Po Rritna

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Babë, Une Po Rritna".
3. Video është e këngës "Babë, Une Po Rritna", por nuk këndohet nga BlackLion.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

BlackLion - Babë, Une Po Rritna  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  17

Komente

1 🔥

21/11/2013

2013-11-21T22:53:10+00:00E tash qu bab se kom ardh me t'marr per qafe
Kom ardh me t'pa edhe me i fol bashk do llafe
Me t'kallxu qe jom mire , se jom tu ec rruges sate
Kshtu qe niju shum krenar kur e din cka m'pate
Hala s'gabova ,qe me thon tjert osht bo djal i keq
Po krejtve ju kallxova qe jom shembulli per t'drejt
Qato fjalt e tua jom ka mundona mi ndjek
Edhe pse shum sfida i kom prek, qe jon munu me m'djeg...
E kjo merzi shpesh po m'rrok si dallgt e detit...
Amo krenaria m'rritet kur po m'thojn Djali i Xhevdetit
Vetllat e syt e tu, mu kan bo pjese e portretit tond
Edhe nona kur po m'sheh, po m'thot: Krejt i gave babes ton
Motrat u rriten, bile Tina shume osht tu msu...
Po m'rritet zemra edhe mu, kur i shoh tu perparu
Gjith afer kom me ju qendru, s'kom mi lon kurr me gabu
Bab edhe pse nuk t'kan ty, mos harro, Bab m'kan mu...

REF:
Bab une po rritna, e nuk po mungon bash kurgjo
Kshtu qe pusho i qeht, ishalla xhehenti shpirtin ta ngroh
Nanen e kom n'krah, per gjithcka se cka kom bo..
Sa here qe hapet dera, bab ,pres mos po t'shoh...

Bab une po rritna, e nuk po mungon bash kurgjo
Kshtu qe pusho i qeht, ishalla xhehenti shpirtin ta ngroh
Ta kom jep fjalen, qe ftyren kom me ta zbardh
Kjo ke me t'kallxu, per ty sa shume malli m'ka marr...

VERS:
Sa shume u gzojsha kur vishe prej Prishtine
Ti qelsha dyrt , edhe t'thojsha: Bab sa shpejt mrrine ?
E ti u keshe, edhe ma bojshe : Lum ku tkom ?
Hajt tash hapi durt, kallxoj Babit sa e don...
Gjithe me fjale t'mira, t'buta e t'urta...
Ata qe t'u kan rujt ,e kan dite se cka osht tuta..
Pate shume atentate, qe dojshin me ta marr jeten...
Po n'fund vec prej Zotit, e shijove vdekjen...
7 dite n'jave tu punu, shpesh t'ka nxon ora 12-t.
Vec me na siguru qet jete, qe tashti e gzojm krejt..
E t'fort na bon fakti, se ti je kon njeri i madh me vepra
Sikur n'lufte si n'polici, prioritet ka qen e drejta
16 vjet i pata, kur emrin ma lan jetim..
Plot vullnet e vetebesim, qe i trashegon ky trim
Pernime zor pa ty, se zemra si guri e ngurt po rrin
Bab ti jeton me neve, edhe pse nuk po merr fryme..


Ky tekst u dërgua nga  Lukinjo
Më Shumë Këngë Nga Diamant Sinanaj (BlackLion):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet