Më mbaj mend (për 1 muaj)


BlackLion - Para Se Me Ja Lyp Hallallin

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Para Se Me Ja Lyp Hallallin".
3. Video është e këngës "Para Se Me Ja Lyp Hallallin", por nuk këndohet nga BlackLion.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

BlackLion - Para Se Me Ja Lyp Hallallin  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente

Asnjë Koment

28/02/2014

2014-02-28T18:05:49+00:00Moj Kosove sa shume t'dashta e ket sen kurr s'ta thash n'sy
Kur po i shoh shokt e mi, qe po dojn shpinen me ta kthy
Kur po e shoh shokin tem qe krejt senet i ka shit
Vec me i bo paret edhe sa ma shpejt me ike

Dite e zeze...per ate nane qe e ka rrite,
Po zori nuk po t'vetka, prej gjinit po ti merka fmit
Djale bujar...qe me shume ambicie ka jetu
E kurr se ka mendu qe i vjen dita prej nanes mu largu

Pash qet DHE e pash 1 ZOT nese vec pak um ki shok
Le qija nonen Evropes se kurgjo s'osht
Hajde shtrengom fort edhe hiq kurgjo mos fol
E cka nese kur kthehesh e gjen nonen n'arkivol

Pse nuk po e menon qe dashnia e mun paren
A po e sheh cfar rrethi ki? shume shpejt ki me gjet qaren
Nuk po du mu bo i tepert vec afrov ta puthi ballin
E nese vendos me dal kurr mos ma lyp hallallin

REF 2x

Rri me mu vlla, mos um le vet
Po t'kuptoj qe je mush mllef, e nuk ki qka pret
Dite e mira kan me ardh besom Blleki qka po t'flet
Se une e ti jemi ata qe kemi me ndryshu kete shtet

VERS.2

Kur po kthej kryt permas, po m'kujtohet rinia
Nuk po muj i shaj ato dite ma t'mira t'mija
Ato dite neper ara tu rrshit n'bore me skija
Besom tek osht e dhimshme me u permbys femijria

Tu kisha lute si vlla qe ket mendim heke prej kokes
Edhe nese bohesh ma i pasuni i botes
N'momentet ma tmira ka me tu kujtu loti i nen lokes
Edhe ki me lyp ket token e keqe t'Kosoves...

Krejt kto sene t'shpirtit po ti shprehi permes konges
Nashta duhet me t'ardh edhe pak gjynah prej motres
Se edhe une pajtohna qe kete vend krejt po e nemin
Po mos harro se baba jot luftoj qe ti ktu me pas venin

Kqyre pak pragun e shpis,ti po don me ja mshel deren
Ti po don me permbys krenarin qe ty ta ngriti vleren
Po ta lo 1 fjale per fund edhe nese s'ta mush menen
Sikur fmija e jot me ta kthy kshtu, athu ta kish vra zemren?

REF 2x

Rri me mu vlla, mos um le vet
Po t'kuptoj qe je mush mllef, e nuk ki qka pret
Dite e mira kan me ardh besom Blleki qka po t'flet
Se une e ti jemi ata qe kemi me ndryshu kete shtet


Ky tekst u dërgua nga Maliq Berisha
Më Shumë Këngë Nga Diamant Sinanaj (BlackLion):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet