Më mbaj mend (për 1 muaj)


BlackLion - Lufto Ose Largohu

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lufto Ose Largohu".
3. Video është e këngës "Lufto Ose Largohu", por nuk këndohet nga BlackLion.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

BlackLion - Lufto Ose Largohu  (Feat. Doruntina Rexhepi)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Doruntina Rexhepi

09/04/2014

2014-04-09T16:51:19+00:00Pa asni keqkuptim jom hi n'ket loj men
Si di ty ku po t'dhem ,si di ku ki problem
Kjo o jeta jem po menoj qajo e verteta qe t'dhem
Ti smun e jeton tnjejtin sen se je tjeter sistem
Fansat e bllekit jon fryma jem
Jon ata qe mbojn me e vazhdu t'njejtin sistem
E di fjala sistem u perserit n'tnjejtin ven
Po prap i njejti ven osht krejt tjeter teren
Se ki trunin me e kuptu esencen tem
Jom sikur kta filmat smun i kupton me 1 ren
Nuk kom shume vjet po qeto i kom plot men
1 milion sfida qe e perbejn karakterin tem
Jom rrit me probleme nuk jom rrit n'aerokrem
Po menoj probleme qe shume shpejt kryt nto e len
Nuk jom msu me fol per veten se prap osht vetja jem
E per juve fejkera, n'zemren tem nuk pat ven...

REF:
Drejt prej zemre, me fjale t'verteta...
Dikon e hupa dikon e gjeta !
Dikon e preka qaty ku osht jeta
Dikush lufton me ardh n;kom t'veta

Deri diten kur tokes ja dorzoj frymen e fundit
Kur fatin e lo n'dor t'Zotit des prej unit
Deri n'diten kur fjala jem osht para plumit
Para atyne qe kan dal me gjyks perpara lumit

Qomni prej gjumit, se ky osht kapitull i fundit
Kjo osht epoka e vjeter qe ja qel deren kti qunit
Nuk ma kuptun dhimten qe shpirtit zemra ja pruni
Me shume vullnet arrita me e prek qet kulmin
Jom lapidari i guximit spo po thom per at tucin
Testoma jeten, vlersoma pulsin
Plote gjake shqiptari qe po rrjedh prej kti hupsit
Looser i rakit mos ja hup ngjyrat flamurit
Bab e babgjysh i kom me rroj prej gurit
Nuk po livdohna thjesht jom qyky burri
Nuk jom i pari e skom me met as i fundit
Forcat e mija jon nderveprim i trunit !
Nuk ma besun kur jau triumfova jetat...
Shpirtin tem haver asniher nuk ma dallojn t'metat
Krejt kjo fale Zotit qe m'ka pri shneta
Nuk isha kaq i fort sikur mos tkisha lundru n'detna...


Ky tekst u dërgua nga Maliq Berisha
Më Shumë Këngë Nga Diamant Sinanaj (BlackLion):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet