TEKSTESHQIP

Blazer
T'kena N'zemer
Lyrics
(Feat. Shadow)

Teksa lapsin maj n duar...
Loti po me rrjedh ne sy,,,
Ne leter une po shkruaj...
Keto vargje une per ty...

Data 30 shtator...
Ishte dita e mallkuar...
Zoti lart e dha nje urdher...
Shokun ton per ta larguar...
Ju desht atij per vete...
Se ishte me i miri...
Ishte ai me zemer te bardh...
Siper si floriri...
S'po ja din...
Jeta si po te shkonte...
Krejt shoqnia Po t kujto...
Pse na i more vall o zot...
Ai e meritonte te jetonte...
Ktheje koken pas shih...
Se shoqnia po te kujton...
Kishe boten kishe shoket...
Por tani po na mungon...
Me ka ngelur pengu jetes time...
Dhe e fundit qe se pash...
Fytyren tende vella...
Qe te qeshur une e lash...
Se isha ne kurbet...
Dhe s'mundesha me u kthy...
Por tani une po i shkruaji...
Keto vargje per ty...
Kam mbeshtetje krejt shoqnin,,,
Qe dikur e kishe ti...
Tani bashk ne jena mbledh...
Dhe per ty po ngrejm dolli...
...
Ref x 3...
T'kena zemer...
Shoki shokin kur nuk e harron...
T'kena zemer...
Shoki per shoqni tani lufton...
T'kena zemer...
Njeri tjetrin ne kurr nuk e shesim
T'kena zemer...
Krejt per njoni tj shqipe vdesim...

7 shkronja te gdhendura...
Mbi pllaken e mermerit...
Ne mes foton e nje djali...
Me hijen e gangesterit...
Qe duket sikur flet...
Po zoni nuk i nihet...
Dicka do te na thot...
Qe pa shoqeri nuk rihet...
Kujtoj kohet qe kalonim...
Kur bashk ne ne shkoll shkonim..
Kudo qe shkonim...
Linim emrin dhe na mbronin...
Vinte koha per ty kthyer,,,
Po jo s'na nxinte shpia...
Ishte hilja e kesaj loje...
Se ne mes hynte shoqnia...
Nanes edhe babes i ktheve...
Shpinen ti kesaj shpisss...
Qe pallat e syve te mbyllen...
Dhe krisem e Autis...
Hapni syt dhe shikoni se dikush..
Po na mungon me lot ne sy...
E themi...
Se eltoni me s'jeton...
Me kujtohet Historia ajo e...
Lakers mikse u shkrive ti tu qesh...
Se gjithcka tu duk e pise...
Po ne jeten tende s'pati...
Endra me kal te bardh e te zi...
Nana s'mund me pa nusen...
Qe ti do sjellshe ne shpi...
...
Ref x 7...
T'kena zemer...
Shoki shokin kur nuk e harron...
T'kena zemer...
Shoki per shoqni tani lufton...
T'kena zemer...
Njeri tjetrin ne kurr nuk e shesim
T'kena zemer...
Krejt per njoni tj shqipe vdesim...
...

DËRGOI: