TEKSTESHQIP

Blazer
Po Ma Then
Lyrics
(Feat. JR)

Blazer

du me pi barin me e drredh sikur di vet
dun me mpas femnat ma tmirat nqytet
du mos me mpa shtrremt kur mkalon ngjet
se jam tip qe trrespektoj vetem po mdhe rrespekt

normal si krejt tjeret edhe un njeri jom
nrast se ti mqit pistol un e kam tomson
gomat xhiron po as ..... sma con
klik klak npatllak deri naten von

ti faljen se lyp po faljen se gjen
knej ninanana se mha .... per sen
e din se ku mgjene kam venin tem
jetoj nket menyr sepse shum po mpelqen

refren
po ma then aq shum sa smun e menon
nji xhiro nkerr naten von me shoket tu pi kallon
mu po mpelqen pikllimi qe trregon nsy
se nuk ke forcen me u shty sa her qe po tshof ty
sa po mpelqen qa shum sa smun e menon
nji xhiro nkerr naten von me shoket tu pi kallon
po ma then pikllimi qe trregon nsy
se nuk ke forcen mu shty sa her qe po tshof ty

JR
po ma then blazer ne refren
jr hyni nrrep rima tash po vjen
a po ta then edhe ty nisja tash me kcy
se jemi vetem ne te dy

levize kulon erdha te kapa
sjemi me te vegjel me lujt hapa dollapa
e gjat sot esht nata historit jan tvjetra
e shof si iken njona dhe direkt afrohet tjetra

ndor paska do letra mthot mos ke pak bar
filloj qesh me vete dhe i thom jam JR
ok mr weed man sa kushton me marr
ti po qe ditke cfar pyetje duhet ber

mund te mthrrasesh J si joint i qe po ngrej
kape ta pasoj edhe mthuj a esht ok
kaloje edhe knej se mduket ke harru
he cik si tduket apo snuk e... drru

refren
po ma then aq shum sa smun e menon
nji xhiro nkerr naten von me shoket tu pi kallon
mu po mpelqen pikllimi qe trregon nsy
se nuk ke forcen me u shty sa her qe po tshof ty
sa po mpelqen qa shum sa smun e menon
nji xhiro nkerr naten von me shoket tu pi kallon
po ma then pikllimi qe trregon nsy
se nuk ke forcen mu shty sa her qe po tshof ty

Blazer
histori e cuditshme por e vertet
ca po jetojm kjo do mbahet mend per jet
dikur ishim shum shok tani krejt jan vet
dikujt ramet past ju uroj lirim tshpejt

se rrepin e boj se mpelqen nuk ka me tmir nket ven
se mha .... per sen prap ty po ta them
ndroje mnyren si ti kcen se...
po hyn nrefren dhe...

DËRGOI: