TEKSTESHQIP

Blazer
T'fala Kush T'pysi
Lyrics
(Feat. JR)

MIRSEVINI KTEJ
NGA LAGJJA IME PERIFERIKE
KUR RRUGT JAN PA ASFALT
POR DHE FEMRAT
JAN SHUM NEVRIKE
KEMI HISTORI-RIKE
MOS JU FUT KSAJ POLENIKE
NUK ESHTE MATEMATIKE
KTU CDO GJE ESHT POLITIKE

NACUT JON KTO CUNA
QE TA JApin KET ILACIN
TI MERRE KAPE FIKE
EDHE HAJDE PRAP SE FLASIM
VETEM MOS U BA SI GRAT E LAGJES
QE MAS SHPINE LLAPIN
SHIFI KTA RRUGAC QE E
MUSHEN VENDIN ME EREN E RABIT

REPERA TJER FRYHEN
ME SHIFRA ME STATISTIKA
POR KUR UN I MBLEDHI NUMRAT
PERFUNDIMI DEL TE FRIKA

U BE SALLAT
INDUSTRIA SHAHET SIKUR FMIA
DHE KUR DALIN BALL PER BALL
FILLOJ
LEPIHEN SI RROSPIA

CA RREPI CA RREPI IMPORTUM
NA KUR GJITH JAN BA PLERA
TE NJE SISTEMI
QE NUK MBART MA HIC VLERA
SA HAPET DERA
ASNJONI ZDEL ME RADH
KREJT ME VRAP PO I ZBRESIN SHKALL
KAN AMBICJE ME DAL TPART

DO TIPA PO MUNOHEN
ME TYLYJFAR GJYSI
COJA GISHTIN E MESIT NALT
TFALA KUSH TPYSI
TFALA KUSH TPYSI
TFALA KUSH TPYSI
TI COJA GISHTIN E MESIT NALT
TFALA KUSH TPYSI

DO TIPA PO MUNOHEN
ME TYLYLLOJ BIZNESI
U U HAP THESI
TFALA KUSH PYSI
U RRIT INTERESI
TFALA KUSH PYSI
TI COJA GISHTIN E MESIT NALT
TFALA KUSH TPYSI

RREP JAM ME TEOR
NGJAN TERROR
NE QDO METER KATROR
E KAM NDOR KET TERRITOR
JUVE NUK JU VJEN ZOR
SA HER QE LSHONI RIMA
MDUKET FILM VIZATIMOR

EFEKTI BIMA I FUS DO TYMA
AQ SHUM JAM DUKE QESH
SA PO MDHEMIN EDHE BRINJT

KAM ARDH KTU FIKS
ME QELLIM PER TJU BIND
MERRE E NGJOJE
DER SA TDALIN THINJT

HEJ QENDROJ NDER VITE
SHOKU
KOLLAJ ASGJE S HUMB
EMRI IM NUK ZHGARRAVITET
KA ZEN VEN NMUR
KJO PUN NUK ESHTE PAZAR
VENIN KERRKUSH SUN E MARR
SA TKEM VLER UN SI AR

QENDROJ NDER VITE
SHOKU
KOLLAJ ASGJE S HUMB
EMRI IM NUK ZHGARRAVITET
KA ZEN VEN NMUR
KJO PUN NUK ESHTE PAZAR
VENIN KURRKUSH SUN E MARR
SA TKEM VLER UN SI AR

DO TIPA PO MUNOHEN
ME TYLYJFAR GJYSI
COJA GISHTIN E MESIT NALT
TFALA KUSH TPYSI
TFALA KUSH TPYSI
TFALA KUSH TPYSI
TI COJA GISHTIN E MESIT NALT
TFALA KUSH TPYSI

DO TIPA PO MUNOHEN
ME TYLYLLOJ BIZNESI
U U HAP THESI
TFALA KUSH PYSI
U RRIT INTERESI
TFALA KUSH PYSI
TI COJA GISHTIN E MESIT NALT
TFALA KUSH TPYSI.

TFALA KUSH TPYSI
KUR PER MU TET FOLIN
3-MUJ SHIJOJ BREGDETIN
9-MUJ METROPOLIN
3-MUJ DUROJ TE NXETIN
9-TJERA TE FTOFTIN
SHQIPE TA THEM SHQIP
MOS BEJ TRIMNI ME TE FORTIN
AS HILE ME TE DOBTIN
GJANAT RROTULLOHEN
DUHET ME FOL PAK
DHE ME NGJU SHUM KERKOHET

MENDJA MOS TET LSHOHET
SE KTU VLEN CA BON
DHE NUK NGJOHET CA THOHET
TFALA KUSH TPYSIN
COJA GISHTIN E MESIT NALT
TFALA KUSH TPYSIN..

DO TIPA PO MUNOHEN
ME TYLYJFAR GJYSI
COJA GISHTIN EMESIT NALT
TFALA KUSH TPYSI
TFALA KUSH TPYSI
TFALA KUSH TPYSI
TI COJA GISHTIN E MESIT NALT
TFALA KUSH TPYSI

DO TIPA PO MUNOHEN
ME TYLYLLOJ BIZNESI
U U HAP THESI
TFALA KUSH PYSI
U RRIT INTERESI
TFALA KUSH PYSI
TI COJA GISHTIN E MESIT NALT
TFALA KUSH TPYSI.

DËRGOI:
INFO
Ky projekt finalizohet para shikuesve mjaft mirë me anë të një videoklipi, i cili u publikua me datë 2 Janar 2017.
Rryma muzikore:
Hip-Hop
Renditja:
Top 200