Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bledar Alushaj & Ylli Alushaj - Dasma Jone Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kam sebep nj gezim
Se martoj nipin tim
Do ta mar vallen sic dua
Ashtu sic me takon mua

O xhaxha mor kapedan
Burr zakoni ne keto anë
E nderove pragun ton
Lezet ka kjo dasma jon

Refren
E ndezem dasmen si zjarri
Nga i fundit te i pari
Ne valle dalin te gjith
Igjith trungu fare fis

Sec mu be kjo zemra mal
Se te kam nipin epar
O tu befsha more djal
Per te miren qe ke mar

Gjith naten gjer ne saba
E ngritem dasmen hava
Merja kenges per sevda
Te keqen more xhaxha


Ky tekst u dërgua nga Ylli alushaj

Bledar Alushaj & Ylli Alushaj - Dasma Jone
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dasma Jone".
3. Video është e këngës "Dasma Jone", por nuk këndohet nga Bledar Alushaj & Ylli Alushaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bledar Alushaj:


Komente 0