Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bledar Kaca - Mos Harro Se Je Dibran Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  55

Në Shqipëri gjithkush e di
se ka pas burra me men
Mirë po menja per çudi
veç ne Dibër zuni vend..
a veç ne dibër o zuni vend

Por Dibranin se merr vesh
asht tu qa a osht tu qesh
Ato fjalë që ti thotë sot
me kuptu duhet ni mot
a me kuptu o duhet ni mot

Si me shkollë
e si pa shkollë..
Ky Dibrani mendje hollë
muhabet bon gjithë lezet
Kërkuj hatri mos me i met
a kërkuj hatri o mos me i met

Di me shtrue, di me prit
kur te thotë bujrum or mik
me bo hile e ke t'kotë
se Dibranit s'ja hedh dot
ah se Dibranit s'ja hedh dot

Kam shëtitur gjithë europën
më pelqen ngado që shkoj
dhe sikur t'ma falin boten
une me Dibrën nuk e ndrroj
ah veç me dibren o nuk e ndrroj

Dhe stërgjyshi amanet
brez pas brezi ma ka lon
edhe sikur të bohesh mbret
mos harro se je Dibran
a mos harro o se je Dibran.


Ky tekst u dërgua nga  ALDOoooBledar Kaca
Renditja: Top 200
Publikimi: 25/10/2016


Bledar Kaca - Mos Harro Se Je Dibran
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Harro Se Je Dibran".
3. Video është e këngës "Mos Harro Se Je Dibran", por nuk këndohet nga Bledar Kaca.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bledar Kaca:


Komente 0