A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bledar Sejko

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 47 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Bledar Sejko është një këngëtar dhe instrumentist i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock, pop-rock dhe heavy metal. Bledar Sejko i njohur me nofken “Qepa” eshte kitariste, kompozitor dhe kengetar i cili e prezantoi ne Eurovision 2013 Shqiperine me kengen “Identitet” te cilen e kendon se bashku me AdriaN Lulgjurajn. Qysh kur frekuentonte liceun artistik filloi te prezantohej ne Festivale bashke me Redon Makashin. Ai eshte formuesi i grupeve “Megahertz”, "Thunder Way", nder grupet e para rock ne Shqiperi. Per vite me radhe ka qene drejtuesi artistik i orkestres ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrës në

Eurovision

Ish-Anëtar i grupit

Thunder Way

Ish-Anëtar i grupit

Megahertz

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Hajredin Gjeta

Albi Nako

Endri Prifti

Elton Deda

Bojken Lako

Fred Delaj

Arben Delaj

Ylli Baka

Ervin Bushati

Gjergj Hila


Tags: Bledar Sejko, Bledar Seiko

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019