Bledi Selita
Bledi Selita
Bledi Selita
  • Emri i vërtetë:
  • Bledi Shahu
  • Jeton në
  • Tiranë
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: etno
Bledi Selita është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Më datë 30 Qershor 2018, Bledi Selita publikon videoklipin "Xhelozija".

Më datë 22 Shkurt 2020, Bledi S publikon videoklipin "Trendafili Dashurisë". Teksti i këngës u shkrua nga Bledi Selita.

Më datë 28 Tetor 2020, Bledi Selita publikon videoklipin "Gipsy Girl". Teksti i këngës u shkrua nga Bledi Selita.

Më datë 4 Korrik 2021, Denisa Laska publikon videoklipin "Te Lutem Doktor", në bashkëpunim me Bledi Shahun. Teksti i këngës u shkrua nga Denisa Laska & Bledi Selita. Videoklipi u prodhua nga kompania TheDirectorEXH.

Më datë 21 Tetor 2022, Bes Kallaku & Bledi Selita publikojnë videoklipin "Lepurushe". Kënga është kompozuar nga Irkenc Hyka, ndërsa tekstin e kanë shkruar së bashku Bes Kallaku & Bledi Selita. Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.

Më datë 23 Prill 2023, Bledi Selita publikon videoklipin "Marokenka". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Bledi Selita.

Më datë 14 Maj 2023, Bledi Selita publikon videoklipin "Coji T'fala". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Bledi Selita.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0