Më mbaj mend (për 1 muaj)


Blementa - Shum Vonë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shum Vonë".
3. Video është e këngës "Shum Vonë", por nuk këndohet nga Blementa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Blementa - Shum Vonë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Video Produksioni:

XL Films

Produksioni:

Zzap And Chriss

Komente

Asnjë Koment

15/01/2021

2021-01-15T17:00:50+00:00


"Shum Vonë" është një këngë e re, e shtuar kohët e fundit në arkivin e këngëve të kënduara nga Blementa.
Do ju falenderonim pa masë në rast se mendoni të na ndihmoni me tekstin e kësaj kënge.
Videoklipi nga Blementa i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.
Video Produksioni: XL Films
Produksioni: Zzap And ChrissDërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Doza - Shum Vonë

Une e njoh mire veten time e di qe sjam perfekt
e pranoj, bej gabime, kerkoj falje te sinqert
nese te kam lene ne balte ose te kam dal nga fjala
me fal, mund t'kem pas halle me t'medhaja

Por t'gjithve na ngel qefi ndonjehere dhe kot pa lidhje
se t'gjith kemi ego prandaj nuk kerkojm per zgjidhje
qe n'penges te par disa t'braktisin per gjithmon
por miku i vertet te mbeshtet dhe kur gabon

Kemi dite te veshtira, sillu mire me t'gjith
une vertet u solla kshu, kush je ti te besh kritik?
mendoe mire kur flet keq dhe kur njerezit i lendon
neser mund t'ikin nga jeta e te t'ngelet peng per gjithmon

Sot dashurin e zevendesuam me krenarin
kemi mendjen vec tek paret por paret jan pa kuptim
lumturia e vertet fshihet diku brenda nesh
por ne kerkojm ta gjejme ne nje super mercedess

Jo une sjam me 15 vjec, naiv dhe mendjelehte
vibrimi im i larte jam tjeter njeri komplet
ki kujdes kur m'prek, shkarkoj elektricitet
shpirti im i vjeter s'vjen per here te par ne kete planet

Jam ne tjeter dimension, asnjehere sdo vdes
do jetoj metafizikisht, ne univers
nese ske kapacitet te kuptosh se cfare po them
do te thot qe spo vlereson ato qe Zoti te ka dhene

Pra nese do dike vertet...
Pse spo ja tregon?
Nese e adhuron kete jete...
Atehere pse spo e vlereson?
Nese do te besh dicka
qe vertet ty te ploteson...
Beje sot! Beje sot!
Se neser mund t'jet shum vone

Nese do te kerkosh falje...
Pse spo e kerkon?
Nese ndjen dashuri...
Atehere pse spo e dhuron?
Nese do te besh dicka
qe vertet ty te ploteson...
Beje sot! Beje sot!
Se neser mund t'jet shum vone

Nese ke ushqim, uje edhe nje cati lart kokes
je me i pasur se 46% se popullesis se botes
pra thuaj faleminderit, vleresoj ato qe ke
se neser mund te zgjohesh edhe mos te kesh as gje

Po behet marketing i fuqishem, ofrojn adrenalin
drog - arme - femra - trafikim, njerez t'rinj po humbasin jeten
por c'vlere ka jeta?
kur nena humbet femijen ne aksident me mjete t'shpejta

Kur cdo shkerdhate polic i lodhur nxjerr armen dhe qellon
ne emer te drejtesis ty jeta te perfundon...
kur vajza t'reja rrembehen me furgon
nuk i shef me kur familia, shiten ne prostitucion

Kur femijet rrin te kycur ne dhome, gjith diten ne i-Phone
prindrit nuk i respektojn, i mashtrojn
skujtohen asnjehere ti marrin ne telefon
din vetem te ankohen edhe pare te kerkojn

Por une po them ''MJAFT'' ulu pak qe ta mendosh
injorant s'je ne se sdi, je nese sdo qe te mesosh
te lulezosh...do te thot qe te ndricosh
te gjesh driten brenda vetes dhe pastaj ta reflektosh

Merr kurajo, kam besim, ke mundesi per te ndryshuar
kerkoj falje vetes per vitet qe deme ke cuar
perqafoj njerezit e aferm qe per ty sakrifikuan
dhe vlereso cdo pjate gjell qe nena te ka gatuar

Pra nese do dike vertet...
Pse spo ja tregon?
Nese e adhuron kete jete...
Atehere pse spo e vlereson?
Nese do te besh dicka
qe vertet ty te ploteson...
Beje sot! Beje sot!
Se neser mund t'jet shum vone

Nese do te kerkosh falje...
Pse spo e kerkon?
Nese ndjen dashuri...
Atehere pse spo e dhuron?
Nese do te besh dicka
qe vertet ty te ploteson...
Beje sot! Beje sot!
Se neser mund t'jet shum vone

Bruttal - Shum Vonë

Titulli: Shum vonë

Intro: Ejoou Bruttal.. my man Bloody... çdo njeri pendohet edhe pse najher osht shum vonëë..!

Bloody:
Heren e par e kur t'pata pa une jom kon shum ma ndryshe
u pata dashuru n'ty edhe pse ti nuk e dite
t'kom pas n'shoqni t'ngusht amo veq ty tkom vequ
arsyja e ktij seni u kon se n'ty jom dashuru
kalojshum koh t'mira amo jo qysh une dojsha
dashnin qe kom pas mrena kerqysh sun e shplojsha
erdhi aj momenti kur na dy mbetum vet
ja nisum me fol per dashni e un u ndjeva n'siklet
erdh 1 zo prej teje ej shum jom dashuru
une hupa krejt s'dijsha qa me menu
ty t'vijke marre emrin me e zbulu
e une shum u luta o Zot ishalla mka zgjedh mu
pa prit une hiq ti mu m'the je dashnia jem
mu dok si krejt bota osht n'krahun tem
prej atij momenti kurr s't'kom lon n'vetmi
cdo dit ma shum t'kom dasht ket sen veq Zoti ma din
bojshim plane per t'ardhmen qysh na mujna mu kon
me kon 1 familje qe kerkun sun e gjon
krejt kto sene hupen kur un nisa me ndryshu
si cdo i ri edhe une fillova me gabu

Ref. 2x (Bruttal):
Une jom pendu edhe pse tash o shum von
une gjit hmon ty t'du edhe pse bashk s'mujm mu kon
sa her e shoh veten une te pasqyra
pom doket qe krejt bota zemer tash u bo pa ngjyra

Bruttal:
Ja nisa me bo femna mu dokshin krejt hajgare
ket sen e bona ves si kur t'fillon me pi cigare
Nisa me t'tradhtu edhe me shoqen ma t'mir
se menova qe lendohesh e qe ki me pas shum veshtire
nisa me bo sene t'kqija hiq ti pa e kuptu
m'thirrshe n'telefon s'dojsha as me tu lajmru
m'qojshe sms qile veq me ta nin zonin
une e kisha tripin tem s'nijsha per kerkonin
mendojsha me thy me tjera e per ty mos me mendu
e ti cdo nat e vetme je kon tu vujt per mu
s'mujsha me kuptu qe parja pe prishke njerin
kurr me familje n'shpi un se prita terrin
qat kohen e art une u dasht mu kon ty
amo n'fakt krejt me tjeter kon tu e thy
se bona men qe vjen momenti kur ti i kupton krejt
ty bo sene t'kqija zemer hiq un pa i vrejt
e tash i lutna Zotit cdo dit e cdo nat
kerkon tjeter s'du veq ty me t'pas ngat
ket sen qe e kom bo syn t'kushtohet vetem ty
s'kisha dasht kurgjo veq edhe 1 her me t'pa me sy

Ref. 2x (Bruttal):
Une jom pendu edhe pse tash o shum von
une gjithmon ty t'du edhe pse bashk s'mujm mu kon
senet ma t'kqija zemer mu kan dok ma t'mirat
une per ty çdo her lutna me tu plotsu deshirat
Komente mbi këtë këngë