A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Deshmoret

I kujtoj deshmoret
qe rane per liri
ata humben shume gjak
per te bukuren Shqiperi.

Shqiperia jone a e di
sa te duam pa ty jeten
dot se jetojme ne sot
shpetuam fale deshmoreve tone

Ju deshmore sot jeni
te vdekur por ne
zemrat tona gjithmone
keni per te mbetur

- poezi nga Bleona Miftari


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019