Më mbaj mend (për 1 muaj)

Blerim Lutfiu (Beli)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
 • Emri i Vërtetë:
 • Blerim Lutfiu
 • Vendlindja:
 • Kërçovë 
 • Mosha:
 • 38 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Luani ♌
BIOGRAFIA: Blerim Lutfiu (Beli) është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe tallava. Shkollën e mesme të muzikës kryer në Tetovë, fakultetin e mizikës në Shkup dhe masterin në Univerzitetin e Tetovës. Punon si profesor i muzikës në gjimnazin e Kërçovës gjithashtu ka grupin muzikor me muzikë popullore për dasma, mbrëmje dhe ahengje familjare. Në vitin 2010, Blerim Lutfiu (Beli) publikon albumin "Ti Je Një". Më datë 4 Qershor 2016, Blerim Lutfiu publikon videoklipin "Fati Im". Më datë 23 Qershor 2017, Blerim Lutfiu publiko...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentTi Je Një (2010)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Duli

Erkan Musliu

Besjan Gashi

Besnik Salihu

Ylber Idrizi

Evzi Kaja (Xiu)

Feta Gjoleka

Safet Rizaj

Aziz Murati

Agim Poshka

Tags: Blerim Lutfiu, Beli


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet