A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Blerina Balili - Lerm O Djal Te Shkoj


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2009

2009-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Cme Potis Me Ate Dore"


2x
Dola ne rruge te malit
mua turpi me mbuloi
me jep shenje djali çobanit
per te burimi me ftoi

REF. 2x:
E lerme o djale lerme te shkoj
e jam e vogel do vonoj
duhet hapin ta nxitoj
se nena do me qortoje.

2x
E lashe burimin e ftohte
syte e lotuare me pe
gjumin nuk e bej me dot
djali ma nderroi folene.

REF. 2x:
E lerme o djale lerme te shkoj
e jam e vogel do vonoj
duhet hapin ta nxitoj
se nena do me qortoje.

2x
Nate e gjate mbushur me endrra
veshur fustan nuserie
djali mbuluar me kenge
te gjitha lulet mi bie.

REF. 2x:
E lerme o djale lerme te shkoj
e jam e vogel do vonoj
duhet hapin ta nxitoj
se nena do me qortoje.


Lyrics submited by  ROMINA
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019