A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 11-08-2015
  Atë e njohin e gjithë mosha rinore, pasi hitet e saj ndëgjohen gjithandej. Është për t’u veçuar te Blerina ajo se çdo këngë që ka sjellur është shndërruar në hit, sukses të cilin jo të gjithë mund ta shijojnë. Për të mësuar më tepër rreth saj dhe projekteve, ju ftojmë të lexoni intervistën e zhvilluar enkas për këtë sezon!... TeksteShqip: Blerina, a mund të na i kujtoni momentet e para skenike tuajat?! Blerina Braka: Kam filluar të këndoj qysh kur isha 9 vjeçare. Unë jam njohur si fëmijë shumë i shkathët e me plot adrenalinë, el...

 • 25-05-2014
  Blerina Braka, këngëtarja e lindur në Berat vjen ekskluzivisht në një intervistë për teksteshqip.com. Duke na shpalosur disa nga më të rejat e saj Blerina na tregoi se është duke pregaditur 2 projekte të reja muzikore. Blerina gjtihashtu është e angazhuar së fundmi në festivalin Top Fest 11 së bashku me Aurel ku para disa ditësh performuan edhe në gjysmëfinale. Në vazhdim ndjekim intervistën me këngëtaren Blerina Braka... TeksteShqip: Blerina, jeni mjaft aktive në muzikë? Na tregoni disa nga projektet me të cilat po merreni kohëve ...

 • 29-06-2013
  Blerina Braka dhe Shpat Kasapi kanë bashkuar forcat për të sjellë një duet të veçantë. Kënga që mban titullin “Zogu ti”, i referohet dashurisë, është e përgatitur nga kompozitori Gramoz Kozeli dhe me tekst të Gerhard Pregapucës. Është ky bashkëpunimi i parë mes Blerinës dhe Shpatit dhe ideja për këtë duet lindi nga vetë Blerina e cila kishte menduar që vetëm këngëtari nga Maqedonia mund të jetë i përshtatshëm për interpretimin e këtij dueti. “Është ky bashkëpunimi i parë që kam me Shpat Kasapin. Në fakt këngën ‘Zogu ti’ e dëgjova ...

 • 30-03-2013
  Blerina Braka eshte nje nder kengetaret e pakta te muzikes se lehte, qe ka mbaruar Akademine e Arteve si kengetare e muzikes lirike. Mund te mendohet se ky fakt mund ta pengoje per te qene e suksesshme, por duket se asnjera nga zhanret qe ajo kultivon, nuk nderhyjne ne suksesin e njeri-tjetres. Blerina tregon ne kete interviste pse ajo njihet me shume si kengetare e muzikes se lehte, duke thene edhe disa nga surprizat qe ka rezervuar per te gjithe fansat e saj. 114/114613 Jeni duke u aktivizuar ne operen “Ali Pasha”, c...

 • 20-11-2012
  Përshëndetje miqtë e mi, ju që keni ndjekur 'E Diela Shqiptare'. Ajo që dërgoi sms ofendues për Rozin isha unë. Do doja shumë ta lexonte atë sms, sepse përmes tij do prezantonte veten se çfarë dhe kush është ajo në të vërtetë. Një dallavere e vërtetë"… Ka qenë ky, statusi që këngëtarja Blerina Braka ka vënë në Facebook, gjatë kohës që në "Tv Klan" transmetohej spektakli "E Diela Shqiptare", ku u bë edhe ballafaqimi i këngëtarëve finalistë me njëri-tjetrin. Gjatë programit, Rozana Radi tha se një këngëtare i ka shkruar në mënyrë ofe...

 • 30-09-2012
  Blerina Braka është një nga këngëtaret, e cila këngë, e ka jo vetëm profesion, por edhe pjesë të saj. Kështu atë e pamë këtë të diel me një perfomnacë shumë origjinale të këngës, me të cilën ajo do të konkurrojë në këtë edicion të festivalit "Kënga Magjike". Në një intervistë për gazetën "Koha jonë", Blerina rrëfen se për të kënga është jo vetëm profesion, por nuk do të ishte vetvetja nëse do të duhej që të bënte një profesion tjetër. Para pak ditësh u prezantuat me këngën tuaj më të re në festivalin "Kënga Magjike", si po pritet n...


Pages:
1

» Add An Article »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019