Më mbaj mend (për 1 muaj)

Blerina Matraku - Me Mungon Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

I mbledh kujtimet une ne nje leter
Dhe nga larg ty ti dergoj
S’do mundem kurre te dua nje tjeter
Te kam dashur ty gjithmone

Je larg
Por pran meje jeton
Te ndiej ty ç’do cast
Gjysma ime mungon

Miljona here i bej pyetje vetes
A eshte gabim kur dashuron
Do ishte shume me mire te me donin
Se ndoshta veten se lendon

Ku je...
Tek ty koha ndalon
Dhe sikur mos t’jeshe
Me ty do jem gjithmone

Ref

Zemer me mungon,ti me thoje
Te dua ç’do sekonde,a te kujtohet

Me fjale ti,boten premtove
Por tani hiiii,s’ka me une dhe ti...

Ç’do nate une rri ne dhomen e vjeter
Emocione perjetoj
Kujtimet une i ruaj ne zemer
Ku ç’do gje ty te kujton

Nuk je
Dhe kjo shume me mundon
Kohen pas e kthej
Aty gjithshka ndalon...

Miljona her i bej pyetje vetes
A eshte gabim kur dashuron
Do ishte shume me mire te me donin
Se ndoshta veten se lendon

Ku je tek ti koha ndalon
Dhe sikur mos t’jesh me ty do jem gjithmon

REF.:
Zemer me mungon,ti me thoje
Te dua ç’do sekonde,a te kujtohet

Me fjale ti,boten premtove
Por tani hii s’ka me une dhe ti...

A do te jemi bashke,a do te ndiej me prane
A do me thuash me te dua,te dua
S’ka mbetur asgje tjeter,tani luftoj me veten
Ndoshta ne jeten tjeter,do jemi te pandare...

Me mungon
Me fjale ti
Por tani
S’ka me une dhe ti...


Ky tekst u dërgua nga BelleBlerina Matraku
Publikimi: 03/06/2012
Festivali: Top Fest 9


Blerina Matraku - Me Mungon
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Mungon".
3. Video është e këngës "Me Mungon", por nuk këndohet nga Blerina Matraku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Blerina Matraku:


Komente 0