Më mbaj mend (për 1 muaj)

Blerta Curri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
 • Vendlindja:
 • Hani I Elezit 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 17 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Luani ♌
BIOGRAFIA: Blerta Curri është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Ajo ka filluar të këndojë që nga klasa e Vl-të në grupin muzikor të shkollës. Talentin e ka të trashëguar nga babai dhe xhaxhai, ndërsa të gjithë familjarët e mbështesin në rrugëtimin që ka zgjedhur. Blertës i pëlqen shumë qyteza e saj, pasi komuniteti është shumë i dashur dhe mbështetës. Të gjithë janë të entuziasmuar për pjesëmarrjen e saj në ‘The Voice Kids’. Në vitin 2018, Blerta Curri merr pjesë në Voice Kids Albania. Ajo kaloi fazën e au...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrëse në

Voice Of Albania

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Lorena Shala

Fatlinda Leku

Rita Daklani

Anjeza Gashi

Sara Mulliqi

Blinera Jashanica

Vesa Hamdiu

Urtina Ramadani

Anisa Hoda

Arsa Dervishi

Tags: Blerta Curri


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet