Më mbaj mend (për 1 muaj)

Blinera Muzhaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  100
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 18 Vjeç
BIOGRAFIA: Blinera Muzhaku është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Ajo është e njohur jo vetëm në Kosovë, por edhe në Shqipëri, në trevat shqipfolëse e në gjithë Ballkanin. Ajo është fituese e shumë çmimeve, madje është shpërbyler me vendin e parë si përfaqësuese e Kosovës në Festivalin mbarëkombëtar shqiptar në Shqipëri, ku kanë marrë pjesë fëmijë nga i gjithë Ballkani dhe ka arritur të zërë vendin e parë. Blinera për vite me radhë është shpallur fituese e festivaleve me vendin e parë, jo vetëm në Kosovë, por e...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

11 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

3

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Vesa Berisha

Lorina Dula

Edueda Salihaj

Anika Berisha

Arbnora Rexhepi

Erza Hoti

Elta Ademi

Roza Sadiku

Sala Jashari

Albana Berisha

Tags: Blinera Muzhaku


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet