Më mbaj mend (për 1 muaj)

Blleki
 • Emri i Vërtetë:
 • Flamur Rukovci
 • Vendlindja:
 • Gjilan 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 27 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 3 Prill 1994
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♈ Dashi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  235
Këndon kryesisht: hip-hop

Blleki është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Flamur Rukovci jeton dhe vepron ne Gjilan ose me sakte ne lagjen "Qenar Qeshme", e cila ndryshe njihet si nje lagje ku eshte jeta "Underground". Ben pjese ne nje grup reperash "EKIPA E ZEZ" ku ne pergjithesi kendojne rap underground. Blleki kendon muzike rap te ashper underground, ku tregon ne pergjithesi jeten e shumices se rinise qe e kalojne ne stilin "Gangsta". Punon pa u ndalur dhe padyshim qe se shpejti do te njihet edhe me shume dhe mendohet se do te jete e ardhmja e repit Shqiptar.

Më datë 21 Qershor 2017, Blleki publikon videoklipin "Plaqka".

Më datë 12 Gusht 2017, Moss & Bllek publikojnë videoklipin "Ziekipa".

Më datë 17 Shtator 2017, Blleki publikon videoklipin "1Milion", beat-in dhe tekstin e së cilës i ka realizuar vet. Kënga është publikuar në YouTbe edhe me klip, për të cilin janë kujdesur Deap Production. Që në momentet e para të lansimit, kënga ka arritur të pëlqehet dhe komentet e fansave ka qenë më se pozitive.

Më datë 20 Prill 2018, Blleki publikon videoklipin "Shawty". Muzika e këngës u punua nga Strike Beatz, teksti u shkrua nga vetë Blleki, ndërsa për orkestrimin u kujdes K-Master. Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative.

Më datë 11 Maj 2018, Lyrical Son, Blleki, Mc Kresha publikojnë videoklipin "Rruga Nclub", e cila arriti mbi 2 milion shikime ne YouTube.

Më datë 24 Korrik 2018, Blleki publikon videoklipin "Shoki".

Më datë 17 Gusht 2018, Blleki publikon videoklipin "Pele".

Më datë 7 Nëntor 2018, Blleki publikon videoklipin "Ju Veq Po Shitni", ku morën pjesë Yutuberat më të njohur në të gjithë Kosovën me videot e tyre plot humor. Ata ishin: Blondin dhe Besart, Limani (vëllezër), Herolindi, Premtimi, Taulant Hoxha dhe Niredin (trenjerka).

Në vitin 2018, Blleki publikon albumin "Blleklist".

Më datë 14 Gusht 2019, Blleki publikon videoklipin "Mafi". Teksti i këngës u shkrua nga Blleki.

Më datë 7 Tetor 2019, Lluni & Blleki publikojnë videoklipin "Termet". Teksti i këngës u shkrua nga Blleki & Lluni. Produksioni audio u realizua nga K-Master.

Më datë 1 Nëntor 2019, Blleki, Mc Kresha & Luar publikojnë videoklipin "Thug Life". Muzika e këngës u punua nga K-Master, ndërsa teksti u shkrua nga Mc Kresha, Blleki & Luar. Videoklipi u prodhua nga kompania Pinkmoon Creative.

Më datë 1 Qershor 2020, Blleki publikon videoklipin "Hennessy". Produksioni audio u realizua nga Strike Beatz & K-Master.

Më datë 20 Korrik 2020, Blleki, Lluni, Semiautomatik & Erno publikojnë videoklipin "FYIA". Produksioni audio u realizua nga K-Master.

Më datë 8 Gusht 2020, Blleki & Erno publikojnë videoklipin "Sahara".

Më datë 27 Shtator 2020, Blleki publikon videoklipin "Mbidozë", në bashkëpunim me Fifin. Muzika e këngës u punua nga Filloreta Raçi (Fifi) & K-Master, ndërsa teksti u shkrua nga Filloreta Raçi (Fifi) & Blleki. Produksioni audio u realizua nga K-Master.

Më datë 3 Maj 2021, Blleki publikon videoklipin "Maska". Teksti i këngës u shkrua nga Blleki, ndërsa orkestrimi u punua nga RZON & PllumB. Produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 22 Korrik 2021, Blleki publikon videoklipin "Kujt Pi Kerset". Teksti i këngës u shkrua nga Blleki, ndërsa orkestrimi u punua nga RZON & PllumB. Produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 12 Gusht 2021, Blleki & Dj Kont publikojnë videoklipin "E Din".

Më datë 19 Nëntor 2021, Blleki publikon videoklipin "Malina". Teksti i këngës u shkrua nga Blleki. Produksioni audio u realizua nga RZON.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  BllekiIZI  

Komente

1

Anëtar i labelit

PINT

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Profili

Snapchat

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Komente 1