Boemet
Boemet

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  •  Maqedoni E Veriut

Biografia

BIOGRAFIA: Boemet është një grup artistësh i njohur. Grupi AVI BOEMET eshte nga Kumanova i themeluar ne vitin 1989:-Sunaj Raimi, solo kitarist Adem Mustafa, bass kitare Agron Ismaili, Juksel Hyseni ne klaviature dhe baterist,vokalist Alisan Memeti-Çuni ku pas nje viti behet kengetar i grupit. Vitet e ’90 ishin me te sukseshme gjate historikut te grupit “BOEMET”ku gjate kesaj dekade vlen te permendet botimi i albumit “Eja Sonte” ne vitin 1994 pjesmarja ne gjithe evenimentet muzikore te cile mbaheshi...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0