Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Bon Iver

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Sh.B.A. 
BIOGRAFIA: Bon Iver është një grup këngëtarësh i huaj shumë i njohur. Bon Iver is an American indie folk band founded in 2007 by singer-songwriter Justin Vernon. Vernon released Bon Iver's debut album, For Emma, Forever Ago independently in July 2007. The majority of that album was recorded while Vernon spent three months in a cabin in northwestern Wisconsin. Bon Iver won the 2012 Grammy Awards for Best New Artist and Best Alternative Music Album for their album Bon Iver, Bon Iver. The name Bon Iver is derived from...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Superchick

Bon Jovi

Green Day

Incubus

Maroon 5

Kiss

Backstreet Boys

Evanescence

Fray

Aventura

Tags: Bon Iver


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet