Nuk ka akoma asnjë votë

BIOGRAFIA: Boney M është një grup këngëtarësh i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo dance. Boney M. është një grup muzikor i krijuar nga producenti gjerman Frank Farian. Të vendosur fillimisht në Gjermani, katër anëtarët e parë të reshtimit zyrtar të grupit ishin këngëtaret të lindura në Xhamajka - Liz Mitchell dhe Marcia Barrett, Maizie Williams nga Montserrat dhe Bobby Farrell nga Aruba. Grupi u formua në vitin 1976 dhe arriti popullaritetin gjatë epokës së diskos në fund të viteve 1970-ta. Që nga vitet e 1980-ta, rreshtime të ndrysh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Doors

Big Time Rush

Il Divo

O-Town

Kudai

Nickelback

Us5

Black Eyed Peas

Rbd

La Quinta Estacion


Tags: Boney M

Krijo Një Kartolinë