Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Brahim Avdyli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  4
  • Mosha:
  • 59 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Brahim Avdyli është një shkrimtar i njohur. Brahim Avdyli, i rritur në Morinë të Malësisë së Gjakovës, një vend me tradita kulturore dhe kombëtare. I takon plejadës së krijuesve të fundviteve shatëdhjetë dhe të fillimviteve tetëdhjetë të shekullit të kaluar (XX). Që në vitet e hershme të rinisë u dha pas dy prirjeve: pas artit të fjalës dhe pas lëvizjes konspirative për lirinë dhe bashkimin e popullit shqiptar. Ndër të parët u vu në krah të luftës çlirimtare të popullit shqiptar të Koso...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Artistë Të Ngjashëm:

Abdullah Konoshevci

Mehmet Bislimi

Mihal Gjergji

Teodor Keko

Xhevahir Cirongu

Shaban Cakolli

Fatmir Terziu

Pal Sokoli

Odise Gremo

Cathal Ó Searcaigh

Tags: Brahim Avdyli


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet