Më mbaj mend (për 1 muaj)

Brahim Qetaj
  • Vendlindja:
  • Peje 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
  • Mosha:
  • 55 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  14
Këndon kryesisht: popullore moderne

Brahim Qetaj është këngëtar i njohur. Ai kreu shkollen fillore dhe te mesmen ne qytetin e Pejes. Ishte nje femije i zellshem, bujar, puntor, shembullor, patriot dhe kishte shume dashuri per kengen dhe muziken. Rrjedh nga nje familje e respektuar. Gjat viteve '80, Brahimi emigroi ne Gjermani dhe jeton atje me familjen é tij.

Në vitin 2017, Brahim Qetaj publikon albumin "Kenget Qe Nuk Vdesin".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

1


Komente 1