Më mbaj mend (për 1 muaj)

Britney Spears

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  40
 • Emri i Vërtetë:
 • Britney Jean Spears
 • Vendlindja:
 • Mccomb, Mississippi 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 38 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Britney Spears është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Britney Jean Spears ka aktruar dhe ka marrë pjesë në disa show televizivë që në moshe të vogël. Albumi i parë i Spears, “…Baby One More Time”, u publikua në vitin 1999 dhe u bë sukses ndërkombëtar. Ai është albumi më i shitur nga një artiste adoleshente. Këngët “…Baby One More Time” dhe “Oops!… I Did It Again” thyen rekordet e shitjeve. Në 2001-shin, Britney hodhi në treg albumin me titull “Britney” dhe në të njëjtën kohë mori pjesë në filmin “Cr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Komente

1 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (2)

2
11

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Kelly Clarkson

Katy Perry

Christina Aguilera

Pink

Helena Paparizou

Loreen

Cheryl Cole

Hadise

Shakira

Ciara

Tags: Britney Spears


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet