Më mbaj mend (për 1 muaj)

Briz Musaraj - Shoku Im Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Briz

Akoma te kerkoje ,rrugeve te Tiranes
o shok ku je ?
hajde dhe njehere ,luajme bashke si dikur te dy!

refreni
Mberrite ti lart (ti lart)...
rrugeve pa fat ....
fluturo tani atje lart...prit edhe pak (dhe pak)
do jemi te gjithe bashke
mos u merzit vetem atje lart

Briz
nuk po di ku po shkoj
cdo semafore po ndalon ku je ?

Hajde dhe nje here,
luajme bashke si dikur
TE DY!!!

Une nuk po te gjej, ku je ?
ma be ti nje shenje ,ku je?

refreni

Mberrite ti lart (ti lart)...
rrugeve pa fat ....
fluturo tani atje lart...prit edhe pak (dhe pak)
do jemi te gjithe bashke
mos u merzit vetem atje lart

Briz
Dhe sa here te me shohesh ti
do kujtoje kur ishim femije

Ti do jesh gjithmone i ri

..........................................
Per shokun tim une do mendoj

Ti do jesh gjithmone i ri

Rruga u hap
shfaqja filloi
tani po te shoh
po s'po te kap dot
ti je me i shpejte
ngadaleso

Mos shpejto
ti mos shpejto

Mberrite ti lart (ti lart)...
rrugeve pa fat ....
fluturo tani atje lart...prit edhe pak (dhe pak)
do jemi te gjithe bashke
mos u merzit vetem atje lart

Briz

Dhe sa here te me shohesh ti
do kujtoje kur ishim femije

Ti do jesh gjithmone i ri

..........................................
Per shokun tim une do mendoj

Ti do jesh gjithmone i ri(3 here)
Briz Musaraj
Publikimi: 06/03/2011
Festivali: Top Fest 8


Briz Musaraj - Shoku Im
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shoku Im".
3. Video është e këngës "Shoku Im", por nuk këndohet nga Briz Musaraj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Briz Musaraj:


Komente 0