Briz Musaraj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Briz Musaraj është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe pop-rock. Briz Musaraj është një këngëtar rock dhe gjithashtu ish lideri i grupit shqiptar Supernova. Brizi është futur në fushën e muzikës që në moshë të vogël duke studiuar piano klasike vite me rradhë por asnjëherë për tu bërë pianist klasik, gjithmonë mendja ka qenë tek muzika Pop Rock. Në vitin 2003 bashk me 3 bashkëmoshatar bashkëkrijuan grupin "Supernova" me të cilën luajtën live vite me rradhë në lokale dhe evente të ndryshme si Mjaft Fest etj. ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Valon Shehu

Bohemi

Aldo Simoni

Gentjan Dema

Gledi

Bledi Polena

Albboy

Marjust Lumci

Lintor Osmenaj

Maringlen Linadi


Tags: Briz Musaraj, Supernova

Krijo Një Kartolinë