Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bruno Mars

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  30
 • Emri i Vërtetë:
 • Peter Gene Hernandez
 • Vendlindja:
 • Honolulu, Hawaii 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 34 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Bruno Mars është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo R&B. Peter Gene Hernandez, i njohur si Bruno Mars, ka lindur nga një familje muzikantësh. Ai është këngëtar, tekst-shkrues dhe producent. Bruno Mars filloi të bënte muzikë në moshë të re. Pas diplomimit të tij nga shkolla e mesme, ai u shpërngul në Los Angeles për të vazhduar karrierën në muzikë. Bruno Mars shkruante këngë për artistë si : Alexandra Burke, Travie McCoy, Adam Levine, Brandy, Sean Kingston dhe Flo Rida. Ai gjithashtu ka shkruar hitin “G...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Komente

1 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Chris Brown

Jason Derulo

Justin Timberlake

Pitbull

Lil Wayne

Wiz Khalifa

Adam Lambert

Ron Pope

Arcangel

Tito El Bambino

Tags: Bruno Mars


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet