Bryan Adams

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  3
  • Emri i Vërtetë:
  • Bryan Guy Adams
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kanada 
  • Mosha:
  • 60 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Bryan Adams është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe pop-rock. Bryan Guy Adams, is a Canadian singer, musician, producer, actor, social activist, and photographer. Adams has been one of the most successful figures of the world of rock music during last three decades. He's known for his strong husky vocals and energetic live performances, and he has sold more than 100 million records, making him one of the world's best-selling music artists and the best-selling Canadian rock artist of all time. Adams rose ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareDuke u ngarkuar... Prisni ju lutem

Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Chris Cornell

Riccardo Cocciante

David Bowie

PSY

Adriano Celentano

David Bustamante

Lionel Richie

Justin Timberlake

Sting

Chris Brown


Tags: Bryan Adams

Krijo Një Kartolinë