TEKSTESHQIP

Bubulina Krasniqi
Mjaft Me
Lyrics

Pse me vardisesh kot
kur te kam treguar
se mendjen se nderroj
kurre per jete e mot
pse nuk do te kuptosh
te kam deshmuar
qe enderren ti kurre,
nuk mund ta realizosh

Tash me mire e ke te shkosh
jeten tende ta vazhdosh
zemren time nuk mund ta fitosh
koke bosh

(refreni)(2x)
Mjaft me, me lodhe me fjalet e tua
mjaft me, asgje prej teje sdua
vetem me le, sdua te te shoh me sy
nuk kam kohe per te humbur me ty

Ti me vjen gjithmone nga pas
me je bere si hije
une nuk te shikoj
dhe kur nuk te flas
kot shpresen e mban
kam pune te tjera, kuptoje
qe kurre ti nuk do te me kesh prane

Tash me mire e ke te shkosh
jeten tende ta vazhdosh
zemren time nuk mund ta fitosh
koke bosh

(refreni)(2x)
Mjaft me, me lodhe me fjalet e tua
mjaft me, asgje prej teje sdua
vetem me le, sdua te te shoh me sy
nuk kam kohe per te humbur me ty

(4x)
Mjaft me, me lodhe me fjalet e tua
mjaft me, asgje prej teje sdua
vetem me le, sdua te te shoh me sy
nuk kam kohe per te humbur me ty

Mjaft me