A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bujar Cici

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 51 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Bujar Cici është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. Fillimet e tij ne rrugen e artit (kenges), kane nisur rreth vitit 1985-1986. Performancat e tij te para nisen ne gezime familjare dhe shoqerore, me pas shume shpejt vjen angazhimi i tij ne Ansambil Tirana, merr pjese ne evenimente te ndryshme. Rreth viteve 90-92, me ndryshimin e sistemit dhe me ardhjen e demokracise, Bujari fillon aktivitetet e tij, duke qene nje nga promovuesit e recitaleve vetjake ne Tirane dhe Shqiperi. Koncerti i pare recital...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

Nje Tiron Nuk Bohen Dy (2009)

Jari Dhe Shiti (Kendojme Per Ju) (2001)


» Dërgo Një Këngë »

Xhymertlliku Osht M'tiron
Sot Gezoni
Si Mesova Une Garipi
Ia Le Cunit Amanet
Paraja


Artistë Të Ngjashëm:

Artan Kola

Xhavit Dedej

Reshit Boka

Thoma Mahilaj

Përparim Brati

Nimet Leka

Rifat Mulaj

Ferdinant Bjanku

Dritan Jashari

Gjeto Luca


Tags: Bujar Cici

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019