TEKSTESHQIP

Bujar Mustafa
Dasma
Lyrics

Ne dasmen time
TI zemra ime,
eja e mos nguro.
Ndonse na ndan bashk nuk na lane
trego se ende me do.

Eja ne dasem eja,
UNE te pres tek dera,
dhe nese pyet per ty dikush
do te them se je krushk.

Ref..Bini o ju tupana,hallin o kush s'ma dine
ate qe e desha une sot e kam karshi.
Bini o ju tupana,bini o veq per mua
ate qe e desha une sot skam drejte ta dua.

ne dasmen time
ti zemra ime
eja e mos u nguro
ndonse na ndan bashk nuk na lanë
tregose ende me do

[2 herë]
eja ne dasem eja
unë te pres tek dera
dhe nese me pyet per ty dikush
do ti them se je krushk

Ref..Bini o ju tupana,hallin o kush s'ma dine
ate qe e desha une sot e kam karshi.
Bini o ju tupana,bini o veq per mua
ate qe e desha une sot skam drejte ta dua.
INFO
Kënga është një komponim nga Seyhan, ndërsa teksti vjen si krijim nga Avni Qahili.