A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bujar Qamili

Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  81
  • Origin:
  • Shkodër 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 55
  • Zodiac sign:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Bujar Qamili is a very famous singer of Northern Albania Traditional & Shkodra's Traditional music. Fillimisht ka kënduar në koncertet e fëmijëve, që organizoheshin në atë kohë në shkollë. Këtu lindën edhe shkëndijat e para të talentit të tij në muzikë. Më pas, aktivizohet në “Grupin e Rinisë". Për herë të parë në skenë është ngjitur në vitin 1974, dhe ka mbi njëzet e katër vite që ai nuk është shkëputur asnjëherë nga kënga. Çmimet që Bujar Qamili ka fituar gjatë karrieres së tij të gjatë artistike janë shumë por si më të rëndësishmit dhe që...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Nuk Jam Ma Sikur Atehere (1996)

Arome E Kenges Popullore

Kenge Qe S'harrohen

Njoni Qan, Tjetri Gezohet


» Add A Song »

Qejfi Bahet Me Shkodran
Je E Vogel Rrumbullak
Nuk Jam Ma Si Atehere
Zemren Ta Kam Fal
Hej Goce Ca Po Ban
Zera Ne Fund Te Detit
Bukurise Shqiptare
Je E Bukur Shkodra Jeme
Zemer Mbas Gjerdanit Ke Nje Emer
Syni Synin Dashuronte


Related Artists:

Ardit Gjebrea

Pirro Çako

Robert Aliaj

Kastriot Tusha

Redon Makashi

Ramadan Krasniqi (Dani)

Shpat Kasapi

Blero

Olen Cesari

Luan Zhegu


Tags: Bujar Qamili, Mjeshter I Madh

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019