Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bujar Ramadani
  • Vendlindja:
  • Ferizaj 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 26 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 5 Mars 1994
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♓ Peshqit
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.7 / Votuan:  15
Këndon kryesisht: ilahi

Bujar Ramadani është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Më datë 19 Prill 2016, Orhan Mustafa publikon videoklipin "Ah Met Nem Nena", në bashkëpunim me Bujar Ramadani.

Më datë 12 Nëntor 2016, Bujar Ramadani publikon videoklipin "Sikur Te Isha Me Ty", në bashkëpunim me Abdul Mexhid Ramadani.

Më datë 12 Nëntor 2016, Lavdrim Rexhepi publikon videoklipin "Me Fal Allah", në bashkëpunim me Bujar Ramadani.

Më datë 12 Nëntor 2016, Bujar Ramadani & Samir Durmishi publikojnë videoklipin "Ah Moj Zemra Ime".

Në vitin 2016, Bujar Ramadani publikon albumin "Sonte Kemi Dasëm".

Më datë 6 Shkurt 2018, Bujar Ramadani publikon videoklipin "Fukaraja". Muzika e këngës u punua nga vetë Bujar Ramadani, teksti u shkrua nga vetë Bujar Ramadani.

Më datë 14 Maj 2018, Bujar Ramadani publikon videoklipin "Jemi Si Nje Trup", në bashkëpunim me Lavdrim Rexhepi.

Më datë 30 Shtator 2018, Ernim Rexhepi publikon videoklipin "Pse Ti Sabër S`bën", në bashkëpunim me Bujar Ramadani, Kadir Sojeva & Behar Beluli. Teksti u shkrua nga Bujar Ramadani.

Më datë 4 Nëntor 2018, Bujar Ramadani publikon videoklipin "Nëna Shkret". Muzika e këngës u punua nga vetë Bujar Ramadani, teksti u shkrua nga Mergim Gashi.

Më datë 2 Maj 2019, Mergim Gashi & Bujar Ramadani publikojnë videoklipin "Ënderr E Hidhur". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Mergim Gashi.

Më datë 18 Qershor 2020, Bujar Ramadani & Ilir Rexha publikojnë videoklipin "Jetimi".

Më datë 24 Gusht 2020, Bujar Ramadani publikon videoklipin "S’Ka Rëndesi Djal A Vajzë". Muzika e këngës u punua nga Bujar Ramadani, ndërsa teksti u shkrua nga Mergim Gashi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist