A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Buqja, Gazi & Linda - Pot Vjen Era Kredit


Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

26/04/2013

2013-04-26T07:15:07

See Also

Linda Shabani

See Also

Gazmend Rama (Gazi)


Gazi: Qysh me shku sonte te shpija
Qysh me shku e mos me nejt
Me ty qike me ka zan dashnija
Shum te du moj s'jam tu te rrejt.

Buqja: Ma mire djal ti shko te shpija
Se ne ren te par vjen dashnija
Ne daq me kerr e ndaq pa kerr
Kaq kollaj zemren s'ma merr.

Gazi: Dej ne sabah koka shkru
Qka po di une me pranu
Prej gurbetit kur kam ardh
mercedesin me ta fal.

Buqja: Shko bre djal e mos jep fjal
se mercedesin sun ma fal
Ke hi borgj deri ne fyt
e po te vjen era kredit.

Gazi: Ah moj qik moj ty te past nana
Tash ke fol me fjal te rana
T'paskan than e une s'kom dit
Rrenat kush mi paska qit.

Buqja: Populli thot me fjal te urta
Rrena i ka komt e shkurta
Krejt qka ban ti ne gurbet
Mu me vijn fjalt ne internet

Gazi: Ne paqim fat une me ty
borgjin bashk kemi me kthy

Buqja: Ma mire te them une sy me sy
se me borgje nuk te marr ty

Gazi: Ne paqim fat une me ty
borgjin bashk kemi me kthy

Buqja: Ma mire te them une sy me sy
se me borgje nuk te marr ty


Lyrics submited by  valbona
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019