Më mbaj mend (për 1 muaj)


Buqe Rama (Buqja) - Eja Te Lutem
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Eja Te Lutem".
3. Video është e këngës "Eja Te Lutem", por nuk këndohet nga Buqe Rama (Buqja).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Buqe Rama (Buqja) - Eja Te Lutem Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Mesazh I Fundit"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2009

2009-11-30T23:00:00+01:00Kam mbet une ne vetmi
pa jet dhe pa drit
eja zemer te lutem oh shpirt
mi heq lotet nga syt

une dua te vdes zemer
veq te durrt te tua
dhe me fjall e fundit
vetem ti te duaaaaaa

te lutem zemer te lutem nese ti sme don
me guret e malit vorrin ma mbulon
nese ti se bon oj zemer un do ta bej vet
o se pa dashurin tonde
spaska drit as jet

ndoshta me kta fjal
ti te kam merzitum shum
ndoshta keta fjal oh zemer
nga une se ki pritur

sot nuk mundem te flas
as nuk mundem te shkruaj
kur te ta kuptojsh oj zemer
se sa shum per ty po vuaj

te lutem zemer te lutem nese ti sme don
me guret e malit varrin ma mbulo
nese ti se ben oj zemer un do ta bej vet
o se pa dashurin tone
spaska drit as jet


Ky tekst u dërgua nga Zeshkajka
Më Shumë Këngë Nga Buqe Rama (Buqja):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë