Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Buqe Rama (Buqja) - Prej Sabahit Deri Ndrek
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prej Sabahit Deri Ndrek".
3. Video është e këngës "Prej Sabahit Deri Ndrek", por nuk këndohet nga Buqe Rama (Buqja).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Buqe Rama (Buqja) - Prej Sabahit Deri Ndrek Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

04/10/2012

2012-10-04T10:37:01+00:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Prej Sabahit Deri Ndrek" kënduar nga Buqe Rama (Buqja).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 7 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
7

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Xhela. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

prej sabahit oj nana ime
mori deri ndrek
o mushpejda moje nanaa ime
o ni koll i let
kolli letin oj nana ime
omor kur e mora
boll hakat oj nana ime
vallah u mundova
shum doktorat une i kerkovaaa
shum doktort i kam kerku
o kun ilaq su gjet per mu
mora rrugen per misir
aty ish ni turki ngjim
tyrky ngjimi qak jkam tham
o podu drejtn me ma thannn
po du drejt me ma than
mos ta rrej te shkreten nan
mos ti rrej shoqrin ka i kam
kur doktori u afru
koke i ri bre dajl
koke i ri bre djal shum po mdhimesh mu
oh jeta jote o paska maruuuu
nisi djali me merzit pika loti
i ran njastik
1
amanet mor po ta la nanes teme ti mej than
nanes teme ti mej than
kur tvin shokt per mu me pa
kur tvin shokt per mu me pe
tmi percjellsh me muhabet
tmi percjellsh me muhabet
o tju japsh kafe o tju japsh kafe hem sherbet
o ishalla shifmi oj nana ime jalla ntjetren jet aman amanMë Shumë Këngë Nga Buqe Rama (Buqja):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë