Më mbaj mend (për 1 muaj)


Buqe Rama (Buqja) - Vetem Per Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vetem Per Ty".
3. Video është e këngës "Vetem Per Ty", por nuk këndohet nga Buqe Rama (Buqja).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Buqe Rama (Buqja) - Vetem Per Ty Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Mesazh I Fundit"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2009

2009-11-30T23:00:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Vetem Per Ty" kënduar nga Buqe Rama (Buqja).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Udha E Shkembit - Vetem Per Ty

Te mbaja prane
s'e di sesi
nuk i besoja vetes une
se prane te kisha ty
tani s'je me
çdo gje per ty
kam bere dhe bej
dhe do vazhdoj ne perjetesi
te lutem veç per ty

Vetem per ty ja vlen
pergjerimin s'e kursej
vetem per ty çdo gje une e blej

REF.:
Ndoshta dhe zotin per ty une e harroj
perndi per mua ti je sot
ndaj s'dua asgje
je veç ti qe me mungon
lotet ti fal dhe syte verboj
jo nuk i dua s'me sherbejne
ne kete bote je vetem ti
qe me jep jete

Vetem per ty ja vlen
pergjerimin s'e kursej
vetem per ty çdo gje une e blej
Vetem per ty do rroj
dhe sa kohe une do kem jete
Vetem per ty ja vlen
te vdes i qete

REF.:
Ndoshta dhe zotin per ty une e harroj
perndi per mua ti je sot
ndaj s'dua asgje
je veç ti qe me mungon
lotet ti fal dhe syte verboj
jo nuk i dua s'me sherbejne
ne kete bote je vetem ti
qe me jep jete

Eltina Minarolli - Vetem Per Ty

Nuk mund te ndjej
pa puthjen tende
s'kam pse genjej
te kam ne mendje

Imazhi jot
me jep jete
te kam zemer
enderr qe pret

Ref:
Vetem nje puthje
vetem nej prekje
je ti gjithcka per qe dua
zemer ti vlen per mua
sepse te dua

Backy - Vetem Per Ty

BacKy:

1ooo vjet un press e prej zemre nuk t'qess//
fjaLen e maj qysh thojn SHPRESA E FUNDIT VDESS//
sa kam ymer me jetu e as1her ska met haru//
baby un shum tdu zemrat tona du me i bashku//

qe 1 sen po ta tham se veq per ty jetoj//
cdo sfid n'dashnin ton un e sfidoj//
mos ngo tjert qa thojn se BacKy te tradhton//
edhe un kom 1 zemer qe reaL Love dashuron//

njerz tash veq foLin foLin se xheLozojn//
kerkush sot ndit sodit met pa mir nuk dojn//
eLhamduriLah me shnet je e musLimane je me fe//
qajo o kryesorja pasha krejt pot boj be//

mu kan ne 2 bashk sonte e pergjithmon//
deri sa rahja e zemres e fundit te ndaLon//
veq 1 Lutje e kom tash dej te i madhi ZOT//
ma pLotson qet deshir qe e shpreha un sot//

Ref..

ti sum beson po un prap te duuuu//
jeten a mundesh me jetu pa muuuu//
nuk du met humb se me ti du me jetu//
o o o o o o o //

IosoNo:

Zemra ime ty shum te don//
syri im pa ty po Loton//
shpirti im vetem ty t'Kerkooon//
falma Zemren ti pergjithmon//

ajde baby ti tash mos ik//
thujum tdu shum ti mos prit//
oo ZOT pLotsoma qet deshir//
dashnin ma forco per mu kan ma i Lir//

Baby un tduu ti shum mir e din//
afrohu ma afer e ma faL dashnin//
IosoNo veq ty t'endron//
po du qe me ty gjithmon mu kon//

ajde baby thujem 1her TDU//
e di qe mdon e smunesh pa mu//
e di xheLozon po prap ski qa bon//
cdo nat kur fLen veq pe mu menon//

Ref..

ti sum beson po un prap te duuuu//
jeten a mundesh me jetu ti pa muuuu//
nuk du met humb se me ti du me jetu//
o o o o o o o //

BacKy:

BacKy aLa tdon BacKy ty sen t'haron//
BacKy ësht i vertet BacKy ty nuk t'tradhton//
cdo fjaL qe ta thom cdo fjaL osht e vertet//
ndjenjat e mia cdo her i shkruj n'fLet//

fjaLa TRADHTI te un s'egziston//
met than haLa TDU sdi a pom beson//
i ke keqkuptu do pun tash me fjaL t'kqija pom gjun//
BacKy tkom mar inat e zemra jem po vun//

tash se kupton po najher ke me kuptu//
kush o kon ky BacKy e qfar dashnie tka dhuru//
ma mir un vdess e nuk tdu per interes//
sum vyn Letrat e pasuria se dashurin nuk e shes//

sot u bo vshtir se rinia paren pe Lakmon//
un nuk jam aj djaLi qe me pasuri e mashtron//
e di qe ke mu kthy po tash se beson//
ke me than BacKy TDU po do jet shum von//

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Buqe Rama (Buqja):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë